"Tvoříme svůj svět." I v době covidu? I v době covidu.Tohle jsou ořechy, které jsme sesbírali na zahradě mojí kamarádky. Celý rok tam dva nádherné stromy na nich pracovaly. Ať byl déšť, větrno, svítilo slunce nebo kolem poskakovaly srnky. Pracoval na svých ořeších. A teď na podzim sklizeň je tu. A už teď, jak se ten ořešák ukládá ke spánku, zadělává na další ořechy, co tam najdeme za rok. 


Stejně tak my lidé - co zasejeme, to sklízíme. Jinak se tomu taky dá říkat karma. Velice zjednodušeně, ale to je jedno. 

V této bláznivé době covidové to platí také. Co si teď zasejeme, to budeme v budoucnu sklízet. 


V Indigových pohádkách píšu, že "každý máme moc tvořit svůj svět." Popravdě, taky někdy zapochybuju a mám pocit, že to je jen takový hezký ezo blábol. Ale pak se zase seberu a uvědomím si, že opravdu není. Ono to totiž není o tom odstranit z cesty všechny překážky a tím si vytvořit ten „krásný” svůj svět bez jediného mráčku. Ale je v našich silách na ty překážky reagovat určitým způsobem. Volíme si tu reakci. Jestli se zhroutím. Jestli se odevzdám vzteku nebo ublíženeckým konspiračním teoriím o spiknutí mocných (jak krásně se tady dá lebedit v pozici oběti!), jestli budu obviňovat rouškaře/nerouškaře... Nebo jestli naopak situaci přijmu a pokusím se z ní naučit co nejvíce. Vidět to dobré. Tím si právě tvořím svůj svět. V tom je naše největší bytostná moc. Síla. Opravdu si každý tvoříme svůj svět a nejsou k tomu ani potřeba kouzla. To největší kouzlo jsme my, naše mysl. 


Každou sekundou, každou minutou, každým pohybem, úsměvem, naštváním... modelujeme především svět, v kterém se vzápětí ocitáme.


A modelujeme tím i svět pro okolí. Pro naše děti, které jako houba nasávají naše reakce. Nás mindset.


Proto přeji nám všem z celého srdce pevnou mysl v této podivné době. Neumdlévejme. Vydržme, aby se z podivné stala podivuhodná, na kterou budeme jednou v dobrém vzpomínat. Tohle přebolí a jednou bude covid za námi. Je na nás, co si v něm, v této zkoušce, nyní zasejeme. Držme se.


Mia

........


Komentáře

Také se vám líbilo